15 Haziran 2013 Cumartesi

Fenarbahçede Taktik değişimi

Milliyet Gazetesi'nden Senad Ok'un haberine göre; Fenerbahçe Yönetimi, 22 Haziran’da UEFA Disiplin Kurulu’na yapacağı savunma için harıl harıl hazırlanırken, Sarı Lacivertli oyuncuların da yaşananlara büyük tepki gösterdiği ortaya çıktı.

2010-11 sezonunda kadroda yer alan ve halen takımda bulunan birçok futbolcu, UEFA’nın bu kararına ateş püskürdü. Ortada yeterli belge yokken alınmış bir karar bulunmamasına rağmen iki sezon önce Şampiyonlar Ligi’ne gidemediklerini ifade eden futbolcular, “Bu kez hakkımızı yedirmeyeceğiz. Bizi kupaların dışında bırakamazlar” yorumunu yaptılar. Bu konuda yönetimle beraber hareket etmek isteyen oyuncular, gerekirse tatillerini yarıda bırakıp İstanbul’a dönebileceklerini kaydettiler.

Yönetim de en ince ayrıntılara bile yer verdiği savunma dosyasına suçlandıkları maçları çürütecek önemli detaylar koydu. Kulüpte o dönem forma giymiş bazı futbolcuların ifadelerinin de savunmalara eklenmesinin planlandığı kaydedilirken, takım kaptanlarının duruşmalı toplantıya katılmasının gündeme alındığı bildirildi. Sarı Lacivertli kulübün o sezon oynanan bazı maçların görüntülerini hazırladığı, özellikle oyuncuların verdiği mücadeleyi, ortaya konan emeği bu şekilde anlatmaya çalışacakları belirtilirken, yöneticiler, “Gerekirse takımı götürürüz. Oyuncularımız suçlandığımız maçları nasıl kazandıklarını, rakiplerin ortaya koyduğu mücadeleyi dile getirsinler” dedikleri kaydedildi.

Saat saat takip
Sarı Lacivertli oyuncuların da bu fikre olumlu yaklaştıkları, “Gidelim, o dönemde yaşadıklarımızı anlatalım. Hakkımızı hep birlikte savunalım” ifadelerini kullandıkları öğrenildi.
Bu arada dünyanın çeşitli yerlerinde tatil yapan yabancı futbolcuların başta idari menajer Hasan Çetinkaya başta olmak üzere birçok yetkiliden UEFA süreci ile ilgili bilgi aldıkları, süreci saat saat takip ettikleri bildirildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder